Yeni karneler nasıl olacak?

Konusu 'Eğitim Haberleri' bölümündedir ve Ömer tarafından 10 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. Ömer

  Ömer Yönetici

  Yeni karneler nasıl olacak?
  [​IMG]
  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğrenci karnelerinde değişikliğe gitti. Daha önce karnelerde yer almayan İstiklal Marşı ve bayrak ilk kez karnelere girdi.

  Geçmiş yıllarda karnelerde sadece Atatürk resmi ve Gençliğe Hitabe yer alıyordu. Yeni karnede Atatürk resminin altına fon olarak bayrak konuldu. Karnelerdeki mevzuat kısmı çıkarıldı. Yerine ilk kez İstiklal Marşı kondu. Daha önce Atatürk Gazi unvanı karnede yer alırken yeni karnede ‘başöğretmen’ sıfatına yer verildi. Ayrıca karnelerin ön yüzünde ise okul isimlerinin yer alacağı bölüm ayrıldı.

  Karnelerin merkezden basılması uygulamasına da son verildi. İlköğretim ve ortaöğretim için iki tip yeni karne tasarlayan MEB, 2005 yılından beri merkezden basılarak gönderilen öğrenci karne ve başarı belgelerini bu yıldan itibaren göndermeyecek. İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri hesabına öğrenci sayısını dikkate alarak karne ve öğrenci başarı belgeleri için ödenek gönderilecek. Bu para ile İlçe Milli Eğitim müdürlükleri kendi karnelerini bastıracak. Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer imzasıyla gönderilen yazıda, karne parası adıyla öğrencilerden para talep edilmemesi talimatı verildi.
   
 2. mahir

  mahir Harbi Aktif Üye

  Önemli olan notlardır bence... Gerisi hikaye...
   
 3. cicozz

  cicozz Çocukluk cicozlarda saklı

  çocukları şimdiden bir heyecan sardı. karnelerini heyecanla bekliyorlar. inşallah herkes gönlünce notlar alır.
   

Sayfayı Paylaş