Şişli Anadolu Lisesi

SaMeT46 Harbi Aktif Üye
Şişli Anadolu Lisesi binası İstanbul ili Şişli ilçesi Feriköy semtinde bulunan Paşa Mahallesinde 1972 yılında inşa edilerek Şişli İlçesi Mahmut Şevket Paşa İlkokulu bünyesinde bulunan Feriköy Ortaokuluna tahsis edilerek öğretime başlamıştır.
Cumhuriyetimizin kuruluşunun 50. yılında mevcut bina 50. yıl Feriköy Lisesi adını almış, öğretime 1993 yılına kadar devam ettikten sonra aynı yıl Feriköy 50. Yıl Lisesi kapatılarak Ahmet Yesevi İlköğretim Okuluna dönüştürülmüştür.
Şişli Anadolu Lisesi 1995-1996 Eğitim-Öğretim yılında önceleri Ahmet Yesevi binasında Şair Fuzuli Anadolu Lisesi adı altında 4 hazırlık sınıfı ve 144 öğrenci ile ilk eğitime başlamıştır.
Şişli Milli Eğitim Müdürlüğünün 26.07.1996 tarih 420/2208 sayılı emirleriyle okulumuzun adı Şair Fuzuli Anadolu Lisesi olmuştur.
1996-1997 öğretim yılı sonunda devam etmekte olan Ahmet Yesevi İlköğretim Okulu kapatılarak bina tamamen Şair Fuzuli Anadolu Lisesi’ne devredilmiştir.
Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 22.04.1998 tarih ve 420/19384 sayılı emirleri ve velilerin isteği üzerine okulumuzun adı ‘’Şişli Anadolu Lisesi’’ olarak değiştirilmiştir.
Okulumuz 1995 yılından bugüne; Şişli İlçesine layık vizyon ve misyon sahibi, nitelikli bireyler yetiştirmek ve topluma kazandırılmak amacıyla Eğitim ve Öğretime devam etmektedir.