Seni Unutursam Ey Kudüs

BERKİTO Üye
“Kudüs, ey Kudüs/Seni unutursam ey Kudüs/Sağ elim hünerini unutsun!/Eğer seni anmazsam/Eğer Kudüs’ü bas sevincimden üstün tutmazsam/Dilim damağıma yapışsın”

“Ey Kudüs! Peygamberleri öldüren ve kendisine gönderilenleri taşlayan sen! Tavuk yavrularını kanatları altına nasıl topluyorsa, ben de senin çocuklarını kaç kere toplamak istedim.” (Hz. Isa. Matta 37)

“Ey Kudüs! Allah’ın seçtiği toprak ve onun kullarının vatanı! Senin duvarlarından dünya, dünya oldu. Ey Kudüs! Sana doğru inen çiğ taneleri bütün hastalıklara şifa getiriyor. Çünkü geldiği yer, Cennetin bahçeleri.” (Hz. Muhammed. Hadis, Kütübüs-Sitte)
Ve sen ey Kudüs, ey Gazze, ey Ramallah! Yıllardır ırzı kirletilen kutsal topraklar! Topraklarımız

Bugün çocuklarına sahip çıkmıyorsun. Babaları kanatlarının altında korumuyorsun.

Semaların ölüm kusuyor. Yerin bedenlerimizi yutuyor. Ey Gazze! Semalarından ölüm kusan roketleri, namluları kullanan lanetli kavmin çocuklarının, burada, benim semamda, benim toprağımda, benim muharip gemilerimde talim gördüğünü biliyor musun?

Ve sen ey Ramallah! Bağrına çocuk bedenleri düşüren helikopteri, uçağı kullanan pilotun, kardeşin olan Konya semalarında talim yaptığını biliyor musun?

Ve sen ey Kudüs, kirli ayağıyla toprağını çiğneyen lanetli kavmin askerlerinin Antalya’da, Toroslar’da, Akdeniz’de benim gemilerimin güvertesinde tatbikat yaptığını biliyor musun?

Ve sen Filistinli Ebu Iyad, Ebu Sayyaf, Muhammed, Abbas! Bağrına saplanan kurşunun parasının başka bir Müslüman memleketten sağlandığını biliyor musun?Ecel kuşu gibi üzerinizde uçuşan İsrail deniz kuvvetlerinin helikopterlerinin hain-i Kebir Haşimi hanedanı işgali altındaki Akabe Körfezi’nden kalktığını biliyor musunuz?

Ve siz Çevik efendi! Ahmet İsmail efendiler! Vicdaniniz rahat mi? İsrail askerlerinin kursun yağmuruna tuttuğu 12 yaşındaki çocuk ile babasının öldürülüşünü seyrederken ne düşündünüz?

İçinizden bir şey koptu mu? O görüntüleri izlerken karınızın, çocuklarınızın yüzüne bakabildiniz mi? Sokağa çıkıp arkadaşlarınızın yüzüne nasıl baktınız? Öldürülen Muhammed’in yaşıtlarının sokakta top oynadığını gördüğünüzde neler hissettiniz?

“Rabbimiz! İçimizdeki ahmaklar yüzünden bizi helâk mi edeceksin?”

Kudüs, ey Kudüs! Eğer seni unutursam, bağrıma kan kusan lanetli kavmin kursunu saplansın. Eğer seni en sevdiklerimden daha üstün tutmazsam, en sevdiklerimin acısı ile yüreğim dağlansın!