İstanbul'a kar yağacak mı?

Konusu 'Gündem' bölümündedir ve Ömer tarafından 26 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. Ömer

  Ömer Yönetici

  İstanbula kar yağacak mı?

  Bahardan kalma günler yerini yeniden karlı havaya bıraktı. Edirne, sabah saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle beyaza büründü.
  [​IMG]
  Şehirde 10 derece civarında seyreden hava sıcaklığı sıfır dereceye kadar düştü. Sabahın erken saatlerinden itibaren başlayan kar yağışı öğleye doğru etkisini artırdı. Kentin tarihi ve doğal mekanlarında kartpostallık kar görüntüleri oluştu. Beyaz örtüyle kaplanan şehirde şu ana kadar herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı. Edirne merkeze ve gümrük kapılarına giden yollar ise açık bulunuyor.

  KAR YAĞIŞI İSTANBUL'A GELECEK Mİ?

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, Trakya'da gün içerisinde etkili olacak yağmur ve karla karışık yağmur, yüksek kesimlerde kar şeklinde görülecek.

  Rüzgarın kuzey yönlerden kuvvetlenmesi ve hissedilir derecede sıcaklık düşüşü nedeniyle akşam saatlerinden itibaren Edirne ve Kırklareli çevrelerinde kar yağışı bekleniyor.

  Gece saatleri ile yarın kar yağışı Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul'un Silivri ve Çatalca çevrelerinde etkisini aralıklarla sürdürecek.

  Trakya'da kar yağışı ve ani sıcaklık düşüşü nedeniyle yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı tedbirli olunması istendi.

  DOĞU ANADOLU BÖLGESİ YENİ BİR YAĞIŞLI HAVANIN ETKİSİNE GİRECEK

  Doğu Anadolu Bölgesi'nde dondurucu soğukların ardından hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi vatandaşları sevindiriyor. Hava sıcaklığının dün gece eksi 5 dereceye kadar düştüğü Erzurum'da eriyen kar ve buzlar belediye ekipleri tarafından şehir merkezi dışına taşınıyor. Bölgede en düşük hava sıcaklığı eksi 8 derece ile Ardahan'da yaşanırken, Erzincan, Kars, Iğdır ve Ardahan'da eksi 1 derece olarak kaydedildi.

  Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri bölgenin hafta sonundan itibaren yeni bir yağışlı havanın etkisine gireceğini belirtirken, Erzurum'da halen 145 köy yolunun ulaşıma kapalı olduğu ve il özel idaresi ekiplerinin kapalı köy yollarını ulaşıma açmak için seferber olduğu öğrenildi.
   
  Son düzenleme: 26 Ocak 2013

Sayfayı Paylaş