İç Organlarımızın Resimleri

Konusu 'Resim Galerisi' bölümündedir ve Ömer tarafından 14 Aralık 2010 başlatılmıştır.

1. Ömer

Ömer Yönetici

İç Organlarımızın Fotoğrafları
    İnsan iç organları, insanın yapı taşlarıdır. İç organları hayati önem taşıyan dokulardan meydana gelen sistematik yapı taşlarıdır. İşte iç organlarımızın fotoları.

ic-organlarimiz.png

Kalp Resmi
    insan-kalbi-resmi.jpg
    Vücudumuza gerekli olan kanı pompalayan en hayati organlarımızdan biridir.

Akciğer Resmi
    akciger-resmi.png
    Nefes alıp vermemizi sağlayan ve kanın temizlenmesinde büyük rol oynayan organımızdır. Akciğer iki tanedir.

Bademcik Resmi
    bademcik-resmi.png
    Bademcikler, boğazın iki yanında bulunan, badem biçimindeki lenfoid doku bölgeleridir. Bademcik enfeksiyonuna tonsilit denir.

Beyin Resmi
    beyin-resmi.png
    Vücudun hareket, görme, duyma, hissetme, tad alma, koklama, düşünme, hafıza gibi birçok fonsksiyonunu yapan en hayati organlarından birisi de beyindir.

Dalak Resmi
    dalak-resmi.png
    Dalak, karnın sol tarafında , mide ile diyafram arasında yer alan, süngerimsi yapıda, damarsal lenfoid organdır. Ömrünü doldurmuş kırmızı kan hücrelerini ortadan kaldırarak, içlerindeki demiri yeniden kullanıma verir.

Karaciğer Resmi
    karaciger-resmi.jpg
    Karaciğerin detoksifikasyon, protein sentezi ve biyokimyasal sindirimiçin gerekli olan üretim de dahil olmak üzere geniş bir etki alanına sahiptir.

Böbrek Resmi
    bobrek-resmi.jpg
    Böbrekler, omurgalılarda bulunan fasulye biçiminde boşaltım organlarıdır. 10 cm boyuna kadar olabilen böbrekler, boşaltım sisteminin bir bölümünü oluştururlar.

Mide Resmi
    mide-resmi.png
    Mide; kaslardan oluşan, genişleyebilen bir sindirim sistemi organıdır. Yemek borusu ile ince bağırsak arasında bulunur.

Bağırsak Resmi
    bagirsak-resmi.png
    İnce bağırsak sindirim kanalının mide ile kalın bağırsak arasındaki kısmıdır. Sindirim sisteminin anatomisinde kalın bağırsak, ince bağırsak ile anüs arasındaki kısımdır.

Son düzenleme: 27 Kasım 2014

Sayfayı Paylaş