Borçtan kurtulmak için dualar

deep Harbi Aktif Üye
Borçtan kurtulma duası, borçtan kurtulmak için okunacak dua

Sevgili kardeşlerim, Nihat Hatipoğlu hocamızın okunmasını tavsiye ettiği duaları sizlerle paylaşıyoruz. Allah borçlarınızdan kurtulmayı sizlere nasip eylesin.

1.DUA
borctan kurtulma duasi.jpg
Anlamı: "(Ey) Sıkıntıları gideren, kederleri kaldıran, zor durumda kalanların dualarına icabet eden, dünya ve ahretin rahman ve rahimi olan Allah'ım! Sen bana merhamet edersin, Senden başka kimsenin merhametine ihtiyaç bırakmayan bir merhametle bana merhamet et." (Hakim, Dua, I, 515)

Okunuşu: "Allahümme farice'l-hemmi, kaşife'l-ğammi, mücibe da veti'l- mudtarrine rahmane'd-dünya ve'l-ahırati ve rahimehüma ente terhamüni ferham- ni birahmetin tüğnini biha an rahmetin min sivake."

2.DUA
Anlamı:"Allah'ım! Kederden, hüzünden, tembellikten, cimrilikten, borç baskısından ve insanların kahrına uğramaktan sana sığınırım.' (Tirmizi,5/520)

Okunuşu: (Allahümme inni euzü bike mine'l-hemmi ve'l-hazeni ve'l-keseli ve'l-buhli ve dalai'd-deyni ve galabeti'r-ricali)

3.DUA
Anlamı: "Ey mülkün sahibi Allah'ım! Mülkü istediğine verirsin, mülkü istediğinden çeker alırsın. İstediğini aziz eder, istediğini hor edersin. Hayır senin elindedir.Senin her şeye gücün yeter. Ey dünyanın ve ahıretin rahmanı, bu ikisini dilediğine verir, bu ikisini dilediğine vermezsin. Bana öyle bir merhamet et ki, başkasının merhametine ihtiyaç kalmasın. "(Taberani,Es- sağır, 1/202)

Okunuşu: (Allahümme malike'l-mülki tu ti'l-mülke men teşaü ve tenziu'l- mülke mimmen teşaü ve tuizzü men teşaü ve tüzillü men teşaü biyedike'l-hayr, inneke ala külli şey'in kadir.Rahmane'd-dünya ve'l ahireti, tu'tıhima men teşaü ve temneu minhüma men teşaü, irhamni rahmeten tuğnını biha an rahmeti m in sivake)

Not: 20.08.2011 Tarihinde Sabah Gazeti ile birlikte verilen "Nihat Hatipoğlu'nun Kaleminden Seçme Dualar-2" adlı kitabından dır.