Batman'da çete dehşeti: 7 yaralı

Konusu 'Güncel Haberler' bölümündedir ve Ömer tarafından 18 Ocak 2008 başlatılmıştır.

 1. Ömer

  Ömer Yönetici

  Batman'da çete dehşeti: 7 yaralı

  Batman'da mahalle muhtarı ve kardeşi-nin de aralarında bulunduğu 7 kişi mahalle çetesi tarafından tarandı. Otomatik silahların kullanıldığı olayda 1'i ağır 7 kişi yaralandı.

  Batman'da, sabah saat 10:30 sularında çete dehşeti yaşandı. Batman 19 Mayıs Mahallesi tütüncüler caddesi 821. sokaktan çarşı merkezine doğru gitmek isteyen Mahalle muhtarı Mehmet Kolkaldıran ve kardeşleri Metin ve Fahri Kolkaldıran kimliği belirsiz kişiler tarafından silahla tarandılar. Çevreden geçen Mehmet Yeşilyurt, Emrah Uyan, Mecit Göresine adlı vatandaşlarda silahların hedefi oldular. Çıkan silahlı saldırıda Şehiriçi Minibüsü’de kurşunlardan nasibini aldı. Mahalle muhtarı Mehmet Kolkaldıran kaldırıldığı hastane de sedye üzerinden olayı şöyle anlattı. Evden çıktım çarşı merkezine doğru ilerlerken bir tartışmanın yaşandığını gördüm. Ayırmak istedim bu arada birden silahlarla bizi taradılar. Kaç kişi olduklarını bilmiyorum derken kardeşi Metin Kolkaldıran ise kırmızı bir araçtan psikopat oldukların düşündüğüm dört beş kişinin indiğini söyleyerek silahlara bizi taradılar dedi. Şahısları görmesi durumunda tanıyacağın dile getiren Muhtarın kardeşi Metin Kolkaldıran neye uğradıklarını şaşırdığını belirtti. Batman devlet hastanesi ve Özel hastaneye kaldırılan yaralılardan Fahri Kolkaldıran’ın durumunun ağır olduğu diğer yaralıların hayati tehlikeyi atlattıkları bildirildi.
  MAHALE SAKİNLERİ BİR DAHA OLAYLAR YAŞANMASIN
  Mahalle sakinleri yaşanan olaydan dolayı büyük üzüntü duyduklarını söylediler. Bu sabah çıkan tartışma sonucu pompalı tüfeklerle topluluk üzerine ateş ettiklerini dile getiren mahalle sakinlerinden Ahmet Gül(23) Mahallemizde daha önce böyle olaylar yaşanmadı. Bundan sonrada yaşanmasını istemiyoruz dedi.
  Son düzenleme: 9 Haziran 2010

Bu sayfa için etiketler

 1. batmanlı bedo