Açıköğretim lisesi ders seçimi nasıl yapılır

Konusu 'Açık Öğretim AÖF' bölümündedir ve deep tarafından 20 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

1. deep

deep Harbi Aktif Üye

AÖL ders seçimi, Açıköğretim Lisesi Ders Seçimi tarifi resimli anlatım, Açıköğretim lisesi ders seçimi nasıl yapılır

Ders Seçme İşlemi ekranında bu dönem sınavına girebileceğiniz ortak,
    seçmeli ve alan dersleri listelenecektir. Bu Dönem Sınavına Girebileceğiniz Dersler
    tablosunda listelenen dersleri seçebilmek için derslerin en solunda bulunan butonuna
    tıklamanız yeterlidir.
    Seçtiğiniz ders yukarıdaki listeden silinecek ve Bu Dönem Seçtiğiniz

Dersler
    listesine eklenecektir. Eğer yanlış bir ders seçmiş iseniz bu dersi silmek için bu dönem
    seçtiğiniz dersler listesinden bu dersin en solunda bulunan butonuna tıklamanız
    yeterlidir. Yanlış seçtiğiniz ders; seçtiğiniz dersler listesinden silinecek bu dönem sınavına gireceğiniz dersler listesine eklenecektir.
    Ders Seçme İşlemi devam ederken birtakım uyarılar ekrana gelebilir. Bu uyarılar bu
    dönem için seçtiğiniz derslerin toplam kredi sınırını aştığını veya bir oturumda 6 dersten fazla ders seçildiğini ifade etmek için kullanılmıştır. Örneğin Öğrenci Ders Seçme ekranında seçebileceğiniz maksimum krediyi aştığınız takdirde karşınıza aşağıdaki gibi bir uyarı gelecektir.

Sayfayı Paylaş